2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rättsdatabastjänster
Beskrivning: Ramavtal med flera leverantörer för att tillgodose beställarens olika behov av juridisk information. Antalet leverantörer som ramavtal kommer att tecknas med är beroende av antalet inkomna och godkända anbud. Avrop sker från den leverantör som bäst möter respektive verksamhets, hos beställaren, behov. Om det finns flera leverantörer som möter beställarens behov ingås avtal med den leverantör som har lägst pris.
Intern identifierare: 2025-31
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000