Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Add On - gränssnitt Sharepoint för dokumenthantering
Referensnummer: 19/42
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48210000 Programvara för nätverk
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans av programprodukt med tillhörande konsulttjänster för installation, konfigurering och införande.
Programprodukten skall användas av 800 stycken användare/abonnemang/licenser. Leverantörens programprodukt ska installeras ovanpå SharePoint/Office 365 befintliga klientlager.
Programprodukten ska integrera mot SharePoint´s klientsida av SharePoints portal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48219300 Programvara för administration, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72212311 Programvaruutvecklingstjänster för dokumenthantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen