316742-2025 - Resultat
Sverige – Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet – Interimschef inom ledarskap, Verkställande direktör - Tjolöholm
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelInterimschef inom ledarskap, Verkställande direktör - Tjolöholm
BeskrivningUpphandlingen omfattar tillhandahållande av interimschef (VD) till Stiftelsen Tjolöholm under den tid som rekryteringen av en ny VD pågår. Ytterligare information om upphandlingen framgår av upphandlingsdokumentet.
Intern identifierare25/2
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatja
Motivering för det påskyndade förfarandetFörhållanden som ligger utanför myndighetens kontroll har förorsakat behov av att akut upphandla tjänsten. Mot bakgrund av ovanstående är det inte möjligt att tillämpa de tidsfrister som anges i kap. 11 eller 19.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000