31675-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Diverse företags- och övriga tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förhandlare Fastighetsavdelningen
Referensnummer: SU FV-0573-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79900000 Diverse företags- och övriga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser följande konsultkategorier:
• Hyresförhandlare universitetslokaler
• Hyresförhandlare bostäder
• Byggnadsteknisk förhandlare
Upphandling kommer att generera ramavtal för avrop av konsulttjänster beroende på beställarens behov.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
70100000 Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen