Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
System för skoladministration
Referensnummer: 2019-7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48900000 Diverse programvara och datorsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Tierps kommun tillsammans med Heby och Älvkarleby kommun avser upphandla ett nytt system för skoladministration för samtliga skolformer, förskola, grundskola och vuxenutbildning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48900000 Diverse programvara och datorsystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen