316811-2023 - ÄndringSverige-Motala: Avfallstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Insamling Återvinningsstationer
Referensnummer: UH-2023-67
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för insamling och transport till avlämning av förpackningar från återvinningsstationer (”ÅVS”) inom Mjölby, Motala, Vadstena och Ödeshög.