316849-2019 - ResultatSverige-Lycksele: Redovisning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultupphandling Näringslivskontoret
Referensnummer: UH-2019-15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79211000 Redovisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Ramavtal för olika tjänsteområden för att stödja det lokala näringslivet vid behov. omfattningen av upphandlingen och begränsningar av densamma redovisas i upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Ekonomi och budget
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79211000 Redovisning, 79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 79340000 Reklam och marknadsföring, 79310000 Marknadsundersökningar, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79420000 Managementtjänster, 79411000 Allmän organisationsrådgivning, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Marknad och sälj
Del nr: 2
Affärsutveckling
Del nr: 3
Jämställdhetsanalyser
Del nr: 4
Kommunikation (digital marknadsföring)
Del nr: 5
Digitalisering (e-handel)
Del nr: 6
Köpa/sälja bolag
Del nr: 7