316859-2019 - ResultatSverige-Timrå: Städning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård AB Timråbo
Referensnummer: UH-2018-148
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
AB Timråbo upphandlar ramavtal gällande lokalvård och omfattar sedvanlig städning av entréer, trapphus, tvättstugor och verksamhetslokaler till sitt fastighetsbestånd.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen