2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förmedling av tjänstepensioner för exekutiva chefer
Beskrivning: Förmedling av tjänstepension för förvaltningsdirektörer, direktörer på stadsledningskontoret samt till Verkställande direktörer i Göteborgs Stads samtliga bolag enligt den utfästelse som befattningshavaren erhåller vid anställningstillfället.
Intern identifierare: N050U25-350
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 66520000 Pensionstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Förmedling av tjänstepensioner för förvaltningsdirektörer, direktörer på stadsledningskontoret samt till Verkställande direktörer i Göteborgs Stads samtliga bolag enligt den utfästelse som befattningshavaren erhåller vid anställningstillfället.
Intern identifierare: Förmedling av tjänstepensioner för exekutiva chefer