Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Svetsentreprenad Linköping och Mjölby
Referensnummer: 22/34
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar ramavtal för löpande svetsarbeten av rör för fjärrvärme, fjärrkyla och ånga i markförlagt ledningsnät i Linköping samt Mjölby med omnejd.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar, 45262680 Svetsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen