Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dagsjukvård för personer med ätstörning
Referensnummer: 2022-POL000218
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård - DA31
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverantörens uppdrag är att bedriva teambaserad psykiatrisk specialistvård i form av dagsjukvård samt viss öppen psykiatrisk specialistvård för personer över 16 år med ätstörningar som har behov av den intensiva behandling som dagsjukvården kan erbjuda. Uppdraget omfattar sådan ätstörningsvård som inte ska bedrivas på primärvårdsnivå.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Koncessionen är uppdelad i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen