2. Förfarande
Förfarande
Titel: Entreprenad för Byggplatsservice och bygglogistik Nya Rosenlundsbadet
Beskrivning: Upphandlingen omfattar entreprenad för byggplatsservice och bygglogistik för Nya Rosenlundsbadet.
Intern identifierare: 25/80
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45212000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för fritidsaktiviteter, idrott, kultur, inkvartering och restaurangverksamhet, 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar, 45212210 Byggnation av idrottsanläggningar för en enda idrottsgren, 45212212 Anläggningsarbete för simbassäng, 45212221 Anläggningsarbete för anläggningar för idrottsplatser, 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare, 71521000 Övervakning av bygg- och anläggningsarbeten på plats, 71541000 Byggteknisk projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000