Huvudsaklig verksamhet Flygplatsrelaterad verksamhet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Convenience Stores at Bromma Stockholm Airport
Referensnummer: SDA 2022-00527
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
The concession covers the operations of two (2) convenience stores at Bromma Stockholm Airport. The Concessionaire shall set up, develop and operate the concession during the agreement
period and complete closure of operations.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 83 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Koncessionen är uppdelad i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster, 55900000 Detaljhandelstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Two (2) convenience stores at Bromma Stockholm Airport.