316921-2020 - ResultatSverige-Nyköping: Sanering av anläggningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för hantverkstjänster - Bygg; El och nätverk; Svets och smide
Referensnummer: KK19/631
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90920000 Sanering av anläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Köp av tjänster, villkor enligt AB 04.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Byggnadsarbeten
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90920000 Sanering av anläggningar, 45262680 Svetsning, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45315100 Eltekniska installationer, 51110000 Installation av elektrisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
El- och nätverksarbeten
Del nr: 2
Svets- och smidesarbeten
Del nr: 3