316925-2016 - ResultatSverige-Djursholm: Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Service och underhåll av säkerhets och larmanläggningar.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Danderyd.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Denna upphandling sker med målsättning att under preciserade förutsättningar träffa ramavtal med en (1) leverantör för utförande efter avrop av felavhjälpande med jour, service och underhåll samt viss ökning eller nyinstallation avseende säkerhets- och larmanläggningar inom ovanstående objekt.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 50000000 Reparation och underhåll
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.