Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Volympumpar för TPN och Dopamin samt Sprutpumpar för Gammaglobulin och APO Morfin.
Referensnummer: 17/31
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
VGR avser att Upphandla volympumpar för administrering av Parenteral nutrition och Dopamin Sprutpumparumpar elektriska och mekaniska för administrering av Gammaglobulin och APO-morfin samt tillbehör och reservdelar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 33194110 Infusionspumpar, 33692200 Produkter för parenteral nutrition
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen