317034-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Rekryteringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekryteringstjänster
Referensnummer: ÅM2020-190
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan
Åklagarmyndigheten inbjuder er att inkomma med anbud i upphandlingen av rekryteringstjänster enligt angivna moment i upphandlingsdokumenten.
Om upphandlingen
Åklagarmyndigheten avser att upphandla rekryteringstjänster avseende IT-personal samt rekrytering av personal inom den övriga verksamheten.
Målet med upphandlingen är att teckna avtal med en (1) leverantörer per anbudsområde.
Underleverantörer accepteras i denna upphandling.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72212200 Programvaruutvecklingstjänster för nätverk, Internet och intranät, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72222300 IT-tjänster, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72514000 Drift av dataanläggning, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen