317040-2020 - ResultatSverige-Göteborg: Byggteknisk projektledning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Påvelundsskolan 7 - 9, Projekteringsledare med underkonsulter
Referensnummer: 20/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71541000 Byggteknisk projektledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta uppdrag avser projekteringsledare med underkonsulter för framtagande
Av handlingar för ny- och ombyggnad av Påvelundsskolan.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71245000 Tillståndsplaner, arbetsritningar och specifikationer, 71540000 Byggteknisk ledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen