317064-2016 - ResultatSverige-Stockholm: Frimärken, checkformulär, sedlar, aktiebrev, reklamtrycksaker, kataloger och manualer
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Direktiv 2004/17/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
PostNord Printing of Stamps.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholms län.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Scope of the procurement is printing of stamps of various kind for PostNord. Approximately 95 % of the total volume has been self-adhesive and it will increase.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
22400000 Frimärken, checkformulär, sedlar, aktiebrev, reklamtrycksaker, kataloger och manualer, 22410000 Frimärken
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.