Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förvaltning och vidareutveckling av webbportal och mobilapplikationer för bokning av resor i särskild kollektivtrafik
Referensnummer: 0490/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att teckna avtal om konsulttjänster avseende förvaltning och vidareutveckling av en befintlig mobilapplikation och webbsajt för självservicetjänster som används av resenärer som utnyttjar särskild kollektivtrafik, exempelvis färdtjänst eller skolskjuts.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72210000 Programmering av programpaket, 72212000 Programmering av tillämpningsprogram, 72413000 Webbsideutformningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen