317170-2019 - ResultatSverige-Sundbyberg: Övriga elinstallationsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Elarbete
Referensnummer: 2019-000026
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45317000 Övriga elinstallationsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet avser elarbeten och reparationer mm för underhållsåtgärder, hyresgästers tillval samt projekt.
Ramavtal kommer att tecknas med tre (3) Entreprenörer. Arbetsvolymen som
Beställaren bedömer understiga 100 000 kr tilldelas enligt rangordning. Uppdrag som beräknas överstiga 100 000 kr kan Beställaren välja att göra en förnyad konkurrensutsättning mellan kontrakterade entreprenörer eller offentlig upphandling
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Beställaren bedömer understiga 100 000 kr tilldelas enligt rangordning. Uppdrag som beräknas överstiga 100 000 kr kan Beställaren välja att göra en förnyad konkurrensutsättning mellan kontrakterade entreprenörer eller offentlig upphandling.