Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Landstingsägt bolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ny vårdbyggnad DS By 61 VVS
Referensnummer: LOC 2019-0182
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ny vårdbyggnad By 61 Danderyds Sjukhus VVS-konsulter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71300000 Ingenjörstjänster, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen