See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Blomsterarrangemang, buketter och tillhörande tjänster
Beskrivning: Upphandlingens syfte är att täcka RDF:s behov av blombuketter och blomsterdekorationer för kontinuerlig utsmyckning i riksdagens hus, blomsterarrangemang och utsmyckning när evenemang och tillställningar genomförs samt buketter och begravningskransar vid intern och extern representation. Uppdraget är ett helhetsåtagande och RDF avser teckna ramavtal med en leverantör.
Intern identifierare: 426-2024/25
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 03121210 Blomsteruppsättningar
Ytterligare klassificering (cpv): 03121200 Snittblommor, 77330000 Arrangering av blomsteruppsättningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Riksdagsförvaltningen (RDF) inbjuder intresserade leverantörer att komma in med anbud i denna upphandling av blomsterarrangemang, buketter och tillhörande tjänster. Syftet med upphandlingen är att täcka RDF:s behov av blombuketter och blomsterdekorationer för kontinuerlig utsmyckning i riksdagens hus, blomsterarrangemang och utsmyckning när evenemang och tillställningar genomförs samt buketter och begravningskransar vid intern och extern representation. Uppdraget är ett helhetsåtagande och RDF avser teckna ramavtal med en leverantör.
Intern identifierare: Blomsterarrangemang, buketter och tillhörande tjänster