See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stationskläder Räddningstjänsten
Beskrivning: Vore det inte roligt att få leverera stationskläder till personalen på Räddningstjänsten i dalarna? Upphandlingscenter genomför en upphandling av "Stationskläder för räddningstjänsten" för räddningstjänsten Dala Mitt (RDM) och Södra dalarnas Räddningsförbund (SDR) som har behov av Stationskläder till sin personal. Vi söker en samarbetspartner som vill vara med och utveckla och leverera framtidens stationskläder för räddningstjänsten, där funktion, komfort och hållbarhet möter en modern och professionell profil. Du som leverantör ges möjlighet att leverera produkter som används dagligen i en samhällsviktig verksamhet där kvalitet och tillförlitlighet gör verklig skillnad. Vi välkommnar engagerade leverantörer att lämna anbud!
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107832:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 18130000 Specialarbetskläder
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Avtalsförlängningar.