Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Hospiceplatser ÄVO
Referensnummer: 0920/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Göteborgs Stad, Äldre samt vård- och omsorgsförvaltningen, ÄVO, genomför en ny upphandling av hospiceplatser efter att den tidigare blivit avbruten (refnr 0786/23).
Välkommen att lämna anbud enligt anvisningar i detta upphandlingsdokument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85100000 Hälsovårdstjänster, 85111000 Sjukhustjänster, 85112000 Stödtjänster på sjukhus, 85121200 Medicinska specialisttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen