2. Förfarande
Förfarande
Titel: Parkeringsövervakning 2025
Beskrivning: Upphandlingen avser parkeringsövervakning i Östra Göinge, Osby, Höör, Hörby respektive Bromölla kommun, samt för de kommunala bolagen Höörs Fastighet Bostad AB, Höörs Fastighet Lokal AB, Hörbybostäder AB samt Hörby Kommuns Industrifastigheter AB. Efter genomförd upphandling avser Östra Göinge kommun, som Inköpscentral, att teckna ramavtal där andra upphandlande myndigheter och enheter enligt ovan är avropsberättigade.
Intern identifierare: KS -2024-0123
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 63712400 Parkeringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 98351110 Tjänster utförda av parkeringsvakter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandlingen avser parkeringsövervakning i Östra Göinge, Osby, Höör, Hörby respektive Bromölla kommun, samt för de kommunala bolagen Höörs Fastighet Bostad AB, Höörs Fastighet Lokal AB, Hörbybostäder AB samt Hörbys fastigheter AB . Efter genomförd upphandling avser Östra Göinge kommun, som Inköpscentral, att teckna ramavtal där andra upphandlande myndigheter och enheter enligt ovan är avropsberättigade.
Intern identifierare: Parkeringsövervakning 2025