2. Förfarande
Förfarande
Titel: 2026 Lokalvård Arvidsjaur, Pajala och Norrbottensmusiken
Beskrivning: Upphandlingen avser avtal på lokalvård för leverans till Region Norrbotten. Syftet är att upphandla leverantörer för löpande lokalvårdstjänster anpassade efter respektive verksamhets behov samt att ge verksamheterna en kvalitativ, och ur vårdhygienisk synvinkel, godkänd lokalvård. Lokalvården ska täcka Region Norrbottens krav på effektiv och patientsäker städning. Upphandlingen omfattar följande delområden: • Delområde 1: Arvidsjaur • Delområde 2: Pajala • Delområde 3: Norrbottensmusiken
Intern identifierare: 26/45
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: Enligt upphandlingsdokument
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
Ytterligare klassificering (cpv): 90910000 Städning, 90911200 Städning av byggnader, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning, 90919200 Kontorsstädning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000