317380-2019 - Frivillig förhandsinsynSverige-Södertälje: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2019-1022 Verksamhetssystem Vitec för Telge Bostäder AB
Referensnummer: TI 2019-1022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal för support, underhåll och till andra system förekommande integrationer och vidareutveckling av systemlösningen Vitec Hyra/Fastighet.
Varorna/tjänsterna kan av tekniska skäl endast tillhandahållas/utföras av en viss leverantör. (LOU 4 kap. 5 § punkt 2).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen