317427-2021 - ResultatSverige-Karlstad: Rörmokeriarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VS-arbeten
Referensnummer: 0423-20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45330000 Rörmokeriarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet avser löpande avrop gällande VS-arbeten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50760000 Reparation och underhåll av offentliga toaletter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Löpande avrop gällande VS-arbeten.