317472-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: Reklam och marknadsföring
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Produktionstjänster
Referensnummer: 4148-2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen Värmland har en central kommunikationsfunktion som stöttar hela Länsstyrelsens verksamhet gällande kommunikation. Funktionen har delvis egen kompetens inom de områden som efterfrågas i 4.5, men behöver ibland stärka upp produktionen och kommunikationsarbetet. Genom att upphandla en produktionsbyrå kan myndigheten välja att hantera uppdrag inom egen organisation eller använda den upphandlade byrån.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79341100 Reklamrådgivning, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen