317481-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Ludvika: Konsulttjänster för företagsutveckling
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DIS handledartjänster
Referensnummer: GNU 2020/32
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Dynamisk inköpssystem avseende handledartjänster gällande olika verksamhetsområden som, IFO Individ och familjeomsorg, LSS Funktionshinderomsorg, Vård och omsorg och Elevhälsan i syfte att utveckla kompetensen och kvalitén hos personal.
Handledning/coaching inom ledarskap omfattas inte av denna upphandling. Handledning för personals arbetsmiljö faller in under företagshälsa och omfattas inte av denna upphandling.
Andra verksamhetsområden kan tilkomma.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79633000 Personalutveckling, 80590000 Handledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen