Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggnadsarbeten Kils kommun.
Referensnummer: UH-2016-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Kils kommun och Hantverkshuset i Kil AB inbjuder Er att lämna anbud avseende Fastighetsunderhåll/byggnadsarbeten för löpande beställningar. Upphandlingen omfattar snickeri, underhåll, byggnation, ombyggnation och renoveringar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50000000 Reparation och underhåll, 44230000 Byggnadssnickerier, 44220000 Inredningssnickerier, 45420000 Snickerimonteringar, 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen