2. Förfarande
Förfarande
Titel: Timjansgatan 52 nybyggnad förskola & Saffransgatan 80 Nybyggnad förskola
Beskrivning: Denna entreprenad avser nybyggnation av förskola på Timjansgatan 52 samt nybyggnation av förskola på Saffransgatan 80. Saffransgatan 80 omfattar både rivning av befintlig byggnad samt nybyggnation av förskola med förskolegård. Förskolorna ligger ca 250 m från varandra
Intern identifierare: SFF-2024-00991
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000