Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll Entreprenadområde 3.
Referensnummer: UH-2017-5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Drift och underhåll av entreprenadområde 3 i Norrköpings kommun. Entreprenaden omfattar utförande av drift- och underhållsåtgärder året runt på bland annat gator, gång- och cykelvägar, broar, konstbyggnader och parkanläggningar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning, 77313000 Parkskötsel, 77300000 Trädgårdstjänster, 50000000 Reparation och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen