317628-2017 - ResultatSverige-Örebro: Reklam och marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Webrelaterade tjänster till Örebrokompaniet.
Referensnummer: Ks 1460/2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan till anbudsgivning på kreativa kommunikationstjänster för Örebrokompaniet AB.
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande ramavtal på Webrelaterade tjänster för leverans till Örebrokompaniet AB. Förfrågningsunderlaget innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen.
Vi emotser ert anbud med intresse.
Upphandlingens omfattning:
Denna upphandling avser digitala marknadsföringstjänster för Örebrokompaniet. I detta ingår utveckling av webbplats samt digitala marknadsföringskampanjer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72222300 IT-tjänster, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79342000 Marknadsföring, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen