317633-2018 - ResultatSverige-Lund: Trycksaker och tillhörande produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reklam och Profilprodukter
Referensnummer: KS2017/1228
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Reklam och Profilprodukter för Lunds kommun, Eslövs kommun, Eslövs bostadsbolag (EBO), Lomma, Burlöv och Svedala kommun. Köparen efterfrågar ett brett sortiment av reklamartiklar. I uppdraget ingår även att aktuell logotype som appliceras på artikeln utifrån beställarens krav på form, färg, storlek och placering
Egenförsäkran genom ESPD (European Single Procurement Document)
ESPD eller europeisk enhetligt upphandlingsdokument accepteras som preliminär egenförsäkran för (utländska) anbudsgivare. Se https://ec.europa.eu/tools/espd
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18530000 Presenter och priser, 22460000 Reklamtrycksaker, varukataloger och manualer, 22462000 Reklammaterial, 39294100 Informations- och marknadsföringsprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen