317666-2019 - ResultatSverige-Lund: Konsulttjänster för upphandling
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandlingskonsulter
Referensnummer: 18/00224
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlande enhet är Kraftringen Energi AB (publ) organisationsnummer 556100-9852, nedan kallat Kraftringen. Upphandlingen omfattar även Kraftringens dotterbolag.
Upphandlingens syfte är att teckna ramavtal för seniora upphandlingskonsulter som främst kommer att anlitas vid arbetstoppar hos beställaren. Uppdragen inom rmavtalen kommer gälla upphandlingar enligt lag om upphandling inom områdena vatten, energi, transporter och posttjänster (LUF). Uppdrag kan avse varu-, tjänste- och entreprenadupphandling.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen