317716-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Saneringstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSaneringstjänster
BeskrivningUppdraget omfattar klottersanering samt övriga saneringstjänster, såsom sanering efter brand och brandrelaterade skador (brandsanering), sanering av föroreningar, fukt- och mögelsanering, social sanering, rengöring efter olyckor eller skadegörelse samt sanering av hälso- och miljöfarliga ämnen, inklusive asbest.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110832:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90690000 Klottersanering, 45262660 Asbestsaneringsarbete