317717-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Sundsvall: Reparation och underhåll av offentliga toaletter
Koncessionsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/23/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tjänstekoncession: Väderskydd, offentliga toaletter och vitriner
Referensnummer: UH-2019-100
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50760000 Reparation och underhåll av offentliga toaletter
II.1.4.
Kort beskrivning
LUK - tjänstekoncession. Sundsvalls kommun upphandlar leverantör för montering, installation och skötsel av offentliga toaletter samt väderskydd och reklamvitriner.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Koncessionen är uppdelad i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen