See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Läkemedel på rekvisition 2027 SLL450
Beskrivning: Rekvisitionsläkemedel inom olika ATC-koder och beredningsformer. Vissa utvalda licensläkemedel och medicintekniska produkter finns även med.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33600000 Läkemedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128103:Lot:1
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Förlängningsoptioner