317753-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Skoghall: Maskindiskmedel
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Maskindiskmedel
Referensnummer: KS 2022/129
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39831210 Maskindiskmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Maskindiskmedel och service för utrustning i Hammarö, Kils, Forshaga, Grums, Arvika, Eda och Torsby kommuns kök.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 860 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se beskrivning