317774-2016 - ResultatSverige-Umeå: Juridiska tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Patent- och immaterialrättskonsulter, juridiska tjänster.
Referensnummer: FS 2.1.2-96-16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79100000 Juridiska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för patent- och immaterialrättskonsulter enligt kravspecifikation.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79120000 Rådgivning avseende patent och upphovsrätt
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen