2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för underhåll- byggarbete för LLS boenden (lägenheter, förskolor)
Beskrivning: Entreprenaderna på ramavtalet kommer att omfatta byggarbeten inom yrkeskategori snickare, golv, glas, el, vvs, smide, plattsättning, lättare rivningsarbete etc. vid om- och nybyggnationer för avhjälpande underhåll, både planerade och akuta.
Intern identifierare: FSK 2023/544
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning, 45453100 Renoveringsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal för underhåll- byggarbete för LLS boenden (lägenheter, förskolor)