Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Väghyvel
Referensnummer: 21INK004
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 43221000 Väghyvlar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp av 1 stycken fabriksny väghyvel till Piteå Kommun samt inbyte av kommunens begagnade väghyvel.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 43221000 Väghyvlar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen