317923-2026 - Resultat
Sverige – Alkolås – Ramavtal för inköp av alkolås med tillhörande tjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal för inköp av alkolås med tillhörande tjänster
BeskrivningUpphandlingen avser anskaffande av alkolås i bussar med tillhörande installationsarbete, kalibrering och avinstallation av befintlig alkolåsutrustning. Kontinuerlig service innefattas i leveransen.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38960000 Alkolås
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117718:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 51230000 Installation av testutrustning