31798-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bussar – Förskolebuss
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFörskolebuss
BeskrivningUpphandlingen avser inköp av en förskolebuss.
Intern identifierareUTBN 2025-01356
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34121000 Bussar
Ytterligare klassificering (cpv): 34114000 Specialfordon, 34120000 Motorfordon för transport av tio personer eller fler
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000