317988-2022 - ResultatSverige-Linköping: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ortoser
Referensnummer: UC-2021-96
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje prismatris utvärderas och tilldelas var för sig.
Upphandlande myndighet kommer att anta det antal anbud som står vid varje prismatris under förutsättning att så många anbud lämnas samt att så många anbud uppfyller alla obligatoriska krav. Avrop kommer att ske genom annan fördelningsnyckel (se "Kommersiella villkor").
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33141700 Ortopediska artiklar, 33180000 Funktionellt stöd, 33183000 Ortopediska hjälpmedel, 33196000 Medicinska hjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen