Ytterligare upplysningar kan erhållas från: Officiellt namn: Partillebo AB Postadress: Box 87 Ort: Partille Postnummer: SE-433 22 Land: Sverige Att: Åke Svensson E-post:ake.svensson@partillebo.se Telefon: +46 313366228
Förfrågningsunderlag och kompletterande handlingar (inklusive dokument för en konkurrenspräglad dialog eller ett dynamiskt inköpssystem) kan erhållas från: Officiellt namn: Partillebo AB Postadress: Box 87 Ort: Partille Postnummer: SE-433 22 Land: Sverige Att: Åke Svensson E-post:ake.svensson@partillebo.se Telefon: +46 313366228
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas: Officiellt namn: Partillebo Aktiebolag Postadress: Box 87 Ort: Partille Postnummer: SE-433 22 Land: Sverige Att: Pontus Edman E-post:pontus.edman@partillebo.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen Partillebohallen/Åkanten 2.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Byggentreprenader
Utförande
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Partille.
Nuts-kodSE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Om- och tillbyggnad av befintlig fastighet ca 11 000 m². 52 st. nya lägenheter. Entreprenadform: Partnering.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner