Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tillhandahållande av yta för mellanlagring av slam till Käppalaförbundet
Referensnummer: KF2018-044
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget innefattar:
1. Tillhandahållande aven yta där Beställaren kan mellanlagra slam för senare vidaretransport till olika avnämare inklusive hantering av lak- och dagvatten.
2. Hantering av slam på slamlagret.
Se förfrågningsunderlaget för detaljer.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90510000 Avfallshantering, 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90513900 Hantering av slam, 90530000 Drift av avfallsupplag
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen