Livsmedel, drycker, tobak o d
Sylt och marmelader, fruktgeléer, frukt- eller nötpuré och -massa
Ostprodukter
Sädesprodukter
Mjöl av brödsäd och vegetabiliskt mjöl samt liknande produkter
Vetemjöl
Diverse livsmedel
Pastaprodukter